کمپرسور :

شرکت کالا و خدمات مهندسی بوتان بعنوان تنها توزیع کننده کمپرسورهای نوع رفت و برگشتی دو شرکت بلکمر آمریکا (Blackmer)  و کورکن امریکا (Corken) در زمینه انواع گاز مایع (بوتان ، بوتن ، پروپیلن ، پروپان و …) و سایز گازهای صنعتی (هیدروژن ، آمونیاک ، Co2 و ….) می باشد.از جمله مزایای متعدد کمپرسور به موارد ذیل می توان اشاره نمود:

  • در هنگام استفاده از پمپ جهت تخلیه ، حداقل 10 درصد گازمایع در انتها و کف تانکر باقی می ماند که در فیلم پیوست می توانید آن را مشاهده نمائید. پمپ امکان تخلیه مقدار باقی مانده را ندارددرحالیکه کمپرسور بطور کامل گاز مایع داخل تانکررا تخلیه می کند.
  • بعداز انتقال تمام گاز از داخل تانکر به مخزن،کمپرسور این توانائی رادارد که بخار داخل تانکر را نیز تخلیه نماید. حجم بخار باقی مانده در داخل تانکر گاهاً به 3 درصد حجم کل تانکر نیز می رسد.
  • کمپرسور سرعت تخلیه گاز را تا سه برابر افزایش می دهدکه این موضوع مدت زمات توقف تانکر در جایگاه وزمان بکارگیری نیروی انسانی را کاهش می دهد.
  • کمپرسور باعث می شود فشار بسیار کمتری بر پمپ وارد شده و عمر پمپ تا چند برابر افزایش پیدا کند.همچنین سر وصدای پمپ در صورت استفاده از کمپرسور تا حدبسیارزیادی کاهش می یابد.
  • استفاده از کمپرسور هر گونه دغدغه دررابطه با مکش پمپ در جایی که NPSH پائین و یا منفی باشد را ازبین می برد.از جمله نمونه های بارز این مورد در تخلیه وسایل حملی است که ورودی یا خروجی در قسمت بالای آنها تعبیه شده است وفاقد هر گونه ورودی یا خروجی در قسمت پائین می باشند.پمپاژ سیال داخل مخزن ازطریق ورودی یا خروجیهای تعبیه شده در بالا،منتج به یک مکش ضعیف شده ودرنهایت سبب کاهش طول عمر پره ها و یا آب بند مکانیکی پمپ خواهد شد.
  • جهت تعمیر ،تست و یا انجام هر گونه عملیاتی بر روی مخازن، نیاز است که مخزن تخلیه (vent) شود. بدلیل مسایل ایمنی و اقتصادی تخلیه سیال به هوا توجیح پذیر نمی باشد. لذا استفاده از یک کمپرسور در چنین شرایطی جهت بازیافت گاز ( بخار) تخلیه شده، ضروری است.
  • طول عمر یک کمپرسوربسیار بیشتر از پمپ بوده و عملیات نگهداری و تعمیرات آن در حدود نصف یک پمپ می باشد.

شرکت های ارائه دهنده انواع فیلتر جهت استفاده در تجهیزات سوخت گیری هوایی

blackmer-generalCatalouge
سایت رسمی شرکت Blackmer
این شرکت آمریکائی تولید کننده انواع کمپرسورهای پیستونی ،پمپهای طبقاتی سانتریفیوژو پمپهای جابجائی مثبت پره ای برای سیالات مختلف می باشد.
دانلود جنرال کاتالوگ کورکن
سایت رسمی شرکت Corken

این شرکت آمریکائی تولید کننده انواع کمپرسورهای پیستونی ، پمپهای طبقاتی سانتریفیوژو پمپهای جابجائی مثبت پره ای برای سیالات مختلف می باشد.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *