ارتباط با مجموعه 02188862963

تجهیزات نیروگاهی

سوختگیری هواپیما

وظیفه اصلی یک نیروگاه تبدیل انرژی از دیگر شکل‌های آن مانند انرژی شیمیایی، انرژی هسته‌ای، انرژی پتانسیل گرانشی و… به انرژی الکتریکی است. نیروگاه ها انواع مختلفی دارند و به واسطه انرژی اولیه و نحوه تبدیل آن¬ها به انرژی الکتریکی، به چند دسته تقسیم می شوند . به طور کلی در ایران، برای تولید برق، از نیروگاه های زیست سوخت، فسیلی، زمین گرمایی، برق آبی، هسته ای، خورشیدی، بادی و تعداد محدودی از انواع دیگر استفاده می شود. بدیهی است که هر نیروگاه، بسته به نوع شرایط کاری، نیاز به تجهیزات مخصوص به خود را دارد، اما برخی از این تجهیزات، میان تمام نیروگاه ها مشترک است.

سيستم Ignition Gas

توربين گاز قابليت استارت با هر دو سوخت گاز و گازوييل را داراست. چنانچه توربين با گازوييل استارت شود، گاز Ignition (كه تركيبي از پروپان و بوتان تبخير شده تا دماي مناسب مي باشد) براي كمك به شكل گيري شعله هاي اصلي مورد استفاده قرار مي گيرد. سيستم Ignition وظيفه تامين اين سوخت به ميزان مقتضي و در زمان لازم را بر عهده دارد. مخازن و تجهيزات سيستم گاز Ignition در گروه تجیزات جانبی توربین قرار مي گيرند لازم به ذكر است با توجه به توع توربین سیستم Ignition متفاوت است که در توربینهای کاس E در مدلهای نیامی و DLN بسته به نوع طرح و با ظرفیتهای مختلف و بصورت Feed out تامین و آماده سازی می گردد در نسل جدید سیستم های ایگنیشن جهت نیروگاه های کلاس F در کشور که توسط این شرکت انجام شده است بر اساس طرح Feed Back طراحی و نصب و راه اندازی شده است .
شرکت کالا و خدمات مهندسی بوتان با توجه به داشتن تیم طراحی و مهندسی و سالها تجربه و همکاری در این خصوص با شرکت مپنا به عنوان اولین و تنها شرکتی که موفق به طراحی ، نصب و راه اندازی سیستمهای ایگنیشن نیروگاهی در کلاسها و ظرفیتهای مختف گردیده است آماده خدمات دهی در این زمینه به مشتریان محترم می باشد.

سیستم های اسکرابر نیروگاهی

اسکرابر یکی از تجهیزات ایستگاه گاز میباشد که جهت فیلتراسیون اولیه استفاده میشود. اسکرابرها در ایستگاه های گاز در دو نوع چند سیکلونی و مش دار استفاده میشود. در اسکرابرهای چند سیکلونی از تعدادی سیکلون استفاده میشود که گاز در هنگام عبور از سیکلون ها با توجه به سرعتی که پیدا میکند و خاصیت سیکلونها توسط نیروی گریز از مرکز تصفیه شده و ذرات ناخالصی از طریق مسیر زیر سیکلون به بیرون از مخزن هدایت میشوند و گاز خالص از خروجی مخزن به قسمتهای بعدی ایستگاه هدایت می شود. در نوع مش دار سرعت گاز پس از ورود به مخزن کاهش پیدا کرده و پس از عبور از مش ،طبق قوانین فیزیک ذرات سنگین از گاز جدا شده و گاز خالص از خروجی مش به قسمتهای بعدی ایستگاه هدایت میشود.
شرکت کالا و خدمات مهندسی بوتان با توجه به داشتن تیم طراحی و مهندسی و و بر اساس آخرین استانداردهای جهانی به عنوان اولین شرکتی که موفق به بومی سازی اسکرابرهای نیروگاهی گردیده است آماده خدمات دهی در این زمینه به مشتریان محترم می باشد.

سیستم های میترینگ نیروگاهی

با توجه به اهمیت مصارف انرژی در پروسه های صنعتی مختلف اعم از نیروگاه ها، پتروشیمی ها و غیره برای محاسبه میزان مصرف سوخت، از سیستم های میترینگ استفاده می شود. با توجه به تغییر حجم در دماهای مختلف بر اساس استاندارد های جهانی از جمله API ، AGA ، SERG و … میزان فلو باید در دمای استاندارد اندازه گیری و مورد توجه قرار گیرد.
در سیستم های فلو میترینگ گاز طبیعی علاوه بر فلو و دما پارامتر فشار نیز به عنوان ورودی به فلو کامپیوتر داده می شود. با توجه به نوع خروجی فلو متر از جمله پالس و غیره نوع ورودی فلو کامپیوتر را نیز می توان مشخص نمود. همچنین ترکیبات گاز اعم از متان ، اتان ، دی اکسید کربن ، پروپان و … را نیز می توان ازدستگاه های آنالایزر گاز از طریق شبکه مدباس به فلو کامپیوتر منتقل کرد.
شرکت کالا و خدمات مهندسی بوتان با توجه به داشتن تیم طراحی و مهندسی و و بر اساس آخرین استانداردهای جهانی به عنوان اولین شرکتی که موفق به بومی سازی میترینگهای نیروگاهی گردیده است آماده خدمات دهی در این زمینه به مشتریان محترم می باشد.